Meri-Kemin rotaryklubi kokouskalenteri 2019-2020

Kk/päivä

nro

Esitelmävastuu

Aihe, esitelmävieraat

Elokuu

 

Jäsenistön ja laajennustyön kuukausi

 

9.8.

1

Klubineuvottelu

 

16.8.

2

Markku Kokkola

Risto Mononen, Veitsiluodon kisaveikkojen toiminnan esittely

23.8.

3

Arja Saarento

AG:n terveiset, säätiöasiat

30.8.

4

Jäsenyyskomitea

PJ Johanna Axelsson

 

 

 

 

 

 

 

 

Syyskuu

 

Peruskoulutuksen sekä luku- ja kirjoitustaidon kuukausi

 

6.9.

5

Karri Perälä

 

13.9.

6

Jorma Winter

Piirikuvernöörin vierailu

20.9.

7

Juha Taanila

Heikki Taanila

27.9.

8

Vuosikokous

 

 

 

 

 

Lokakuu

 

Talouskehityksen ja yhteiskunnallisen kehittämisen kuukausi

 

4.10.

9

Julkisuuskuvakomitea

Pj Martti Kankaanranta 

11.10.

10

Johanna Axelsson

Tero Rajatie Biopankista

18.10.

11

Asiaa poliosta

Maailman poliopäivä 24.10.

25.10.

12

Markku Hukkanen

 

 

 

 

Piirikokous 26.10. Torniossa

Marraskuu

 

 

Rotarysäätiön kuukausi

 

1.11.

13

Rotarysäätiökomitea

Pj Arto Alahäivälä

8.11.

14

Klubin vaalikokous

 

15.11.

15

Esa Jauhola

 

22.11.

16

Jorma Ranki

 

29.11.

17

Jaana Kupiainen

 

 

 

 

 

Joulukuu

 

Sairauksien ehkäisyn ja hoidon kuukausi

 

6.12.

Itsenäisyyspäivä, ei kokousta

13.12.

18

Jani Koivusalo

Jouluhartaus

20.12

Joulutauko,ei kokousta

 

 

27.12.

Joulutauko, ei kokousta

 

 

 

 

 

 

Tammikuu

 

Ammattipalvelun kuukausi

 

3.1.

19

Martti Ruotsalainen

Pekka Pelttari Torniosta

10.1.

20

Tapio Keskimaula

Pekka Saario Metsä Groupista

17.1.

21

Heikki Lääkkölä

Aiheena vihapuhe

24.1.

22

Markku Kokkola

 

31.1.

23

Palveluprojektikomitea

Pj Juha Taanila

Helmikuu

 

Rauhantutkimuksen ja konfliktien ehkäisyn/sovittelun kuukausi

 

7.2.

24

Reijo Viitala

Satamajohtaja Markku Rautio

14.2.

25

Jorma Virtanen

Kansliajohtaja Jukka Vilen

21.2.

26

Aino Bergman

 

28.2.

27

Arto Alahäivälä

 

 

 

 

 

Maaliskuu

 

Vesi- ja saniteettihuollon kuukausi

 

6.3.

28

Pekka Lehtonen

 

13.3.

29

Martti Kankaanranta

 

20.3.

30

Heikki Lääkkölä

 

27.3.

32

Peruttu

 

 

 

 

PETS 28-29.3. Oulussa

 

 

 

 

Huhtikuu

 

 Äidin ja lapsen terveys   

 

3.4.

33

Tiina Okkonen

Virtuaali taidenäyttely

10.4.

Pääsiäinen

 

 

17.4.

33                    Klubineuvottelu                                               Leikkimökkiprojekti

24.4.

34

Ahti Salmela

 

 

 

 

Piirikonferenssi Torniossa 18-19.4.

Toukokuu

 

Nuorisopalvelu 

 

1.5.

 

Vappu, ei kokousta

 

8.5.

35

Tiina Okkonen

Tietokilpailu

15.5.

36

Kari Salmela

TJ LähiTapiola Lappi

22.5.

37

Esa Jauhola

 

29.5.

38

Sven Nyberg

 

 

 

 

 

Kesäkuu

 

 

 

5.6.

39

Matti Ylipiessa

 

12.6.

40

Jouko Yliviuhkola

 


19.6.
 

Juhannusaatto, ei kokousta

26.6.

41
 

Käätyjen vaihto